Grupa Avimed

strona główna
« wstecz

KRIOCHIRURGIA

Jest metodą nieoperacyjnego usuwania zmian skórnych i błon śluzowych, polegającą na ich zamrożeniu. W tym celu posługujemy się skroplonym podtlenkiem azotu o tem. -88,7 C . Zabieg mrożenia jest bezbolesny, bezkrwawy i  bardzo krótki ( trwa od 10 sekund do 2 min ), gojenie po zabiegu przebiega łagodnie dając bardzo dobre efekty kosmetyczne. Leczenie stosuje się w dermatologii, chirurgii, ginekologii, okulistyce i laryngologii.

Kriochirurgia umożliwia usuwanie zmian skórnych i błon śluzowych
o dowolnej wielkości i dowolnym umiejscowieniu, zarówno u dorosłych jak i
u dzieci.  Tradycyjne usuwanie niektórych zmian ( zwłaszcza na twarzy ) wiąże się z powstaniem szpecących blizn i zniekształceniem okolicznych tkanek. Po zabiegu kriochirurgicznym blizna jest mała i estetyczna a w większości przypadków po kilku miesiącach samoistnie zanika.

Po zabiegu możliwe jest odczuwanie pieczenia i bólu przez okres kilku godzin. W tym czasie można stosować leki p/bólowe. W pierwszej dobie po zabiegu  w zamrożonej okolicy pojawia się zaczerwienienie, może wystąpić obrzęk ( zwłaszcza na twarzy ) i pęcherz. Uszkodzenie pęcherza powoduję sączenie się treści surowiczo-krwistej.

Do czasu kontroli należy stosować opatrunki z maścią antybiotykową i zmianę po mrożeniu przemywać 3% wodą utlenioną. Przy leczeniu licznych zmian np. brodawek na  rękach lub stopach, należy stosować raz dziennie kilkuminutowe kąpiele w letniej wodzie z nadmanganianem potasu. Po zamrożeniu zmiana ulega zniszczeniu z wytworzeniem strupka.

Wygojenie zmiany następuje w okresie od 10 dni do kilku tygodni.
Miejsce po wygojeniu wymaga ochrony przed słońcem przez okres
3-6miesięcy.Powikłania po zabiegu występują rzadko.

U niektórych osób jest możliwy przerost lub zagłębienie blizny, czasem może wystąpić zmiana zabarwienia
( przejaśnienie lub przebarwienie ) miejsca po zabiegu.

Wskazania:
-niektóre guzki skórne
-niektóre zmiany nowotworowe skóry
-brodawki wirusowe rąk i stóp
-kłykciny Kończyste
-bliznowce

Przeciwwskazania:
-ropne zmiany skórne
-pokrzywka
-uczulenie na zimno


site by AVIMED