Grupa Avimed

strona główna
« wstecz

BEZOPERACYJNY LIFTING TWARZY-SCULPTRA®

umożliwia lifting bez skalpela Twojej twarzy.

Sculptra® jest preparatem wolumetrycznym wyrównującym głębokie zmarszczki i fałdy oraz uzupełniającym ubytki w objętości twarzy, będące następstwem procesu starzenia. Sculptra nie jest działającym czasowo środkiem wypełniającym ani też stałym implantem. Jest to substancja, której działanie polega na pobudzaniu tkanek twarzy pacjenta do produkcji własnego kolagenu, który uzupełnia niedobory w skórze. Zapewnia to naturalny wyglądający efekt, stopniowo przywracając to co zostało utracone. Pełna kuracja wymaga zazwyczaj wykonania 2 lub 3 zabiegów w odstępach 6-cio tygodniowych. Efekty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Badania kliniczne wykazały że poprawa po pełnej kuracji utrzymuje się przez ponad 2 lata. Po tym czasie kurację można powtórzyć.
Od 1999 roku wykonano na świenie ponad 150 000 zabiegów. Główny składnik to kwas L-polimlekowy, stosowany w medycynie od ponad 30 lat. Jest to substancja biokompatybilna (tzn. nieszkodliwa dla ludzkiego organizmu), biodegradowalna (tzn. rozkładana w ustroju człowieka) i dobrze tolerowana. Zabieg nie wymaga wykonania testów alergicznych .


Wskazania do zabiegu SCULPTRA®:
-głębokie fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki między nosem i ustami
-zapadnięte, zwiotczałe policzki
-zmarszczki na policzkach
-zmarszczki na podbródku
-zmarszczki okolic kości policzkowych
-bruzdy w kącikach ust, zmarszczki „marionetkowe”
-cienka i pomarszczona skóra twarzy oraz innych partii ciała

Sposób wykonania:
Po dezyfekcji skóry i znieczuleniu miejscowym kremem Emla lekarz wykonuje zatrzyki podskórne podając preparat Sculptra® w miejca przewidziane do leczenia.
Bezpośrednio po zabiegu w miejscach wkłuć mogą przejściowo pojawić się zaczerwienia, wybroczyny lub niewielki obrzęk. Objawy te ustępują po 1–2 tygodniach.
Narastający efekt w postaci pogrubienia skóry i spłycenia zagłębień pojawia się stopniowo w kilka tygodni po każdym kolejnym zabiegu.

Przeciwwskazania bezwzględne:
-ciąża i laktacja
-alergia na stosowane substancje
-miejscowe stany zapalne wirusowe i bakteryjne
PRZECIWWSKAZANIA WZLĘDNE
-stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych
-choroby metaboliczne
-nowotwory
-palenie papierosów


Jak często podawać preparat SCULPTRA®?
Zabieg przebiega w kilku etapach (3–4 zabiegi co 4 tygodnie), a efekt pojawia się stopniowo i dyskretnie.
EFEKT ODLEGŁY KURACJI PREPARATEM SCULPTRA®
Naturalnie wyglądające pogrubienie skóry i wypełnienie zagłębień utrzymuje się do 2 lat, co potwierdzają badania kliniczne.

 


site by AVIMED