Grupa Avimed

strona główna
« wstecz

KOREKCJA ZMARSZCZEK TOKSYNĄ BOTULINOWĄ

Toksyna botulinowa jest białkiem produkowanym przez bakterię - Clostridium botulinum. Preparaty toksyny botulinowej używane w medycynie są produkowane laboratoryjnie z wyizolowanych szczepów bakterii, oczyszczane i pakowane próżniowo. Botox jest bezpiecznie i skutecznie stosowany w wielu dziedzinach medycyny (okulistyka, neurologia) u pacjentów na całym świecie. Potoczna nazwa botoksu - "jad kiełbasiany" kojarzy się z toksyną działającą na cały organizm. Jednak dawki toksyczne dla człowieka wynoszą od 2,5 do 3 tys. jednostek. W medycynie estetycznej, podając botoks w celu wygładzenia zmarszczek operuje się dawkami rzędu 20-60 jednostek w czasie jednego zabiegu. Stosuje się więc go w bardzo małych, ściśle dobranych dla danego pacjenta dawkach, które działają tylko w miejscu podania. O toksyczności ogólnoustrojowej nie może więc być mowy. Toksyna botulinowa po podaniu w odpowiednie partie mięśniowe działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo - mięśniowe. Niewielka ilość preparatu botoks podana do mięśnia, powoduje jego rozluźnienie a w konsekwencji efekt wygładzenia zmarszczek.

Zabieg trwa średnio około 30 minut. Na efekty trzeba jednak kilka dni poczekać, aż praca mięśni ulegnie osłabieniu. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 4-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu. Po tym okresie mimika twarzy stopniowo powraca. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej, zabieg należy powtórzyć.

Jeżeli z różnych powodów pacjentka nie może poddać się kolejnym zabiegom to i tak jej skóra na tym skorzysta. Po całkowitym wygaśnięciu działania toksyny botulinowej mimika twarzy powraca. Twarz już po jednokrotnym zabiegu - czyli około półrocznym okresie działania toksyny botulinowej, wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta, niejednokrotnie zmarszczki ulegają spłyceniu. Jest to wynik dodatkowego działania botoksu, polegający na tym, że gdy przez pół roku nie wykonujemy ruchów marszczących czoło czy ruchów odpowiedzialnych za "kurze łapki", skóra odpoczywa, więc po ustaniu działania botoksu i tak wygląda młodziej. Inwestujemy w ten sposób w przyszłość dając skórze pół roku odpoczynku. Jak po każdej iniekcji igłą, również w przypadku podawania botoksu, mogą zdarzyć się drobne zasinienia, które ustępują po kilku dniach i dają się ukryć pod makijażem.

Wskazania(zmarszczki mimiczne)
-zmarszczki poprzeczne czoła
-zmarszczki między brwiami(„lwia zmarszczka”)
-zmarszczki wokół oczu(„kurze łapki”)

Przeciwwskazania
-ciąża i okres karmienia piersią
-zaburzenia krzepnięcia
-choroby neurologiczne(miastenia gratis, .Lamberta Eatona))
-przyjmowanie antybiotyków z grupy aminoglikozydów, spektynomycyny-----alergia na albuminę ludzką

 


site by AVIMED