Grupa Avimed

strona główna
« wstecz

MEZOTERAPIA

Mezoterapia czyli "leczenie do środka", polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. Substancje te poprawiają metabolizm komórek, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, poprawiają mikrokrążenie i prawidłowe odżywienie skóry oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych.
Mezoterapia jest metodą bezpieczną. Wymaga wielu wizyt w gabinecie (ok 4-6 zabiegów co 2 tygodnie), ale po kilku miesiącach efekty są zaskakujące.
Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry co centymetr, przy użyciu strzykawek z bardzo cienkimi igłami. Można też posługiwać się specjalnymi pistoletami. W odpowiednią warstwę skóry, w zależności od okolicy poddanej zabiegowi, podaje się specjalnie sporządzone przez lekarza mieszanki "bogatoodżywcze" zawierające i.im. witaminy, kwas hialuronowy, oligoelementy i krzem.
Reakcje skórne (lekki obrzęk, zasinienie, zaczerwienienie, drobne pęcherzyki) znikają bardzo szybko. Po mezoterapii należy zdecydowanie unikać słońca i chronić skórę kremami z wysokim filtrem.

Wskazania
-uogólnione starzenie się skóry
-przejściowe pogorszenie kondycji skóry
-wypadanie włosów
-cellulit


Przeciwwskazania
-alergia na poszczególne składniki
-ciąża oraz okres karmienia piersią
-przyjmowanie przez pacjenta leków przeciwzakrzepowych
-nieustabilizowana cukrzyca
-stany zapalne skóry
-opryszczka.


site by AVIMED