Grupa Avimed

strona główna
« wstecz

PRZEBARWIENIA (COSMELAN, DERMAMELAN)

Przebarwienia skóry mogą stanowić istotny defekt kosmetyczny. Pod względem obrazu histologicznego przebarwienia można podzielić na: naskórkowe i skórne. Mają postać brązowych plam występujących na czole, policzkach, nosie, rzadko na żuchwie. Barwnik zwykle znajduje się w naskórku, ale zdarzają się przebarwienia skóry właściwej i postaci mieszane.

Naskórkowe przebarwienia dzielimy na:
- Przebarwienia pochodzenia melanocytowego tzn. związane z nadmierną liczbą melanocytów w naskórku.
- Przebarwienia związane z nadprodukcją melaniny przez prawidłową liczbę melanocytów.

Do stanów tej grupy zalicza się:
-piegi (ephelides),
-ostudę (chloasma, melasma)
-plamy soczewicowate starcze (letingines seniles),
-przebarwienia pozapalne.
Przyczyny powstawania przebarwień:
Pod wpływem promieniowania słonecznego dochodzi do samoistnego pojawiania się przebarwień o podłożu hormonalnym, ciąża, stosowanie doustnej antykoncepcji, stosowanie zastępczej terapii hormonalnej, okres menopauzy, inne kuracje hormonalne choroby wątroby, zaburzenia miesiączkowania, zapalenia przydatków, niedoczynność nadnerczy, nadczynność tarczycy, działanie substancji fitotoksycznych lub fotoalerizujących, znajdujących się w lekach, kosmetykach, mydłach. Najlepsze efekty usuwania przebarwień uzyskuje się w przypadku terapii skojarzonej (polegającej na usunięciu już istniejących przebarwień), oraz na hamowaniu, zachodzących z udziałem tyrozynazy wczesnych reakcji enzymatycznych, które prowadzą do produkcji melaniny.

Cosmelan – Jest to jednorazowy zabieg (oraz kontynuacja terapii w domu przez około 1 miesiąc), który radykalnie rozjaśnia przebarwienia pochodzenia hormonalnego, jednocześnie przywracając równowagę tłustej lub mieszanej cerze. Zabieg jest odpowiedni dla każdego typu skóry, także dla osób o ciemnej karnacji. Działa głównie na przebarwienia o podłożu hormonalnym. W przypadku piegów i blizn potrądzikowych wykazuje słabsze działanie, chociaż bardzo wyraźnie rozjaśnia skórę. Najlepsze efekty daje na skórze ze skłonnością do przetłuszczania się, ponieważ nie tylko usuwa przebarwienia, ale również zmniejsza wydzielanie łoju i zwęża pory. Skutki uboczne są niewielkie: nieznaczny rumień i pieczenie. Po oczyszczeniu skóry roztworem odtłuszczającym lekarz nakłada maskę Cosmelan I. Czynnikami aktywnymi preparatu są kwasy: kojowy, fitowy i askorbowy oraz palmitynian retinolu. Po nałożeniu maski można albo udać się do domu i samodzielnie ją zmyć, albo pozostać w gabinecie pod obserwacją lekarza. Potem pacjent przez 30 dni stosuje domową kurację podtrzymującą efekt zabiegu. Kilka razy dziennie smaruje skórę kremem Cosmelan II oraz zaleconym przez lekarza preparatem nawilżającym.

Przeciwwskazania
-ciąża oraz okres karmienia piersią
-aktywny stan zapalny skóry
Dermamelan - NOWOŚĆ
Najskuteczniejsza terapia usuwająca przebarwienia w mniej niż 20 dni.

Wskazania:
- melasma
- bardzo wyraźnie rozjaśnia małe i specyficzne plamy, takie jak piegi, znamiona barwnikowe, przebarwienia posłoneczne i pozapalne
- odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry.
Terapia Dermamelan jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu.
Składa się z dwóch etapów:
1. nałożenia maski w gabinecie lekarskim
2. pielęgnacji kremem Dermamelan w domu
Efekt rozjaśnienia plam jest widoczny po miesiącu.
Wymagany czas kuracji - 3 miesiące

Dlaczego Dermamelan jest tak skuteczny w usuwaniu przebarwień?
Doskonale odpowiada na potrzeby skóry z problemami przebarwień - chroni, usuwa plamy, odmładza.

Jest kompozycją składników hamujących powstawanie melaniny o wysokim stężeniu.

Zachowuje barierę naskórkową, ponieważ nie zawiera typowych czynników złuszczających. Chroni w ten sposób przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Nie uwrażliwia skóry na światło, może być wykonywany o każdej porze roku.

Zawiera antyoksydanty i dwutlenek tytanu. Chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Ze względu na obecność składników aktywnych takich jak retinol, witamina C i E wyraźnie odmładza skórę. Jest ona napięta, odzyskuje blask i zdrowy wygląd.

Reguluje wydzielanie łoju i zwęża pory.
Bezpieczeństwo wykonania zabiegu może zapewnić tylko lekarz.


site by AVIMED