Grupa Avimed

strona główna
« wstecz

KOREKCJA I POWIĘKSZANIE UST

Wiele kobiet marzy o pięknych, kształtnych ustach. Niestety nie każdą z Pań natura obdarzyła harmonią kształtu ust, z wiekiem niestety problem narasta. Usta tracą swoją objętość i jędrność. Zanika granica między skórą a czerwienią wargową. Pojawiają się „zmarszczki palacza”, które dodają lat. Przy pomocy preparatów kwasu hialuronowego można znacznie poprawić ten stan, powiększyć lub tylko nieznacznie uwydatnić usta, usunąć zmarszczki wokół nich. Stabilizowany kwas hialuronowy jest najsilniejszą substancją nawilżającą, która zapewnia długotrwały efekt jędrnych i nawilżonych ust. Wstrzyknięcie preparatu poprawia estetykę ust (nierówny kontur, zbyt cienka dolna lub górna warga) oraz sprawia, że usta niezależnie od wieku wyglądają młodo i ponętnie. Usta odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości powoduje również, że znikają małe i większe „zmarszczki palacza” wokół ust, co daje ogólny korzystny efekt odmłodzenia. Specjalna formuła kwasu hialuronowego w preparacie sprawia, że efekt utrzymuje się wiele miesięcy(ok.9-12)po zabiegu.

Przed zabiegiem
Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu
-  powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne),
-intensywnego wysiłku fizycznego
-stosowania produktów zawierających alkohol bezpośrednio na miejsca korekcji.

Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Przebieg zabiegu
Jeżeli jest taka potrzeba to najpierw znieczula się miejsca, które będą poddane zbiegowi, kremem znieczulającym (ok. 30 min. przed zabiegiem) lub znieczulenie przewodowe. Następnie, po dokładnym odkażeniu skóry aplikuje się preparat poprzez wstrzyknięcie cienką igła. Preparat jest dobierany przez lekarza w zależności od miejsca korekcji, jakości skóry, głębokości i rodzaju zmarszczek.
Bezpośrednio po zabiegu lekarz może wmasować krem z witaminą K lub inny preparat ograniczający możliwość pojawienia się drobnych siniaczków.
Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji.
Bezpośrednio po zabiegu może się pojawić lekkie zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu, jednak objawy te znikają samoistnie zazwyczaj w ciągu 2 lub 3 dni.
Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna).


Reakcje niepożądane:
- obrzęk
- zaczerwienienie
- rumień
- krwiak

Wszystkie te objawy zanikają samoistnie w ciągu kilku dni

Przeciwwskazania:
-ciąża i karmienie piersią
-choroby o podłożu autoimmunologicznym,
-skłonność do powstawania blizn przerostowych,
-stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
-nadwrażliwość na kwas hialuronowy


site by AVIMED