Grupa Avimed

strona główna
« wstecz

Termiczna ablacja żył indukowana prądem o częstoliwości radiowych (RFITT – Radiofrequency Indced Thermotherapy)

Ablacja żył prądem radiowej częstotliwości (VNUS Closure FAST) to najbardziej zaawansowana technologicznie z małoinwazyjnych metod leczenia żylaków.

Zabieg zamykania żył falami radiowymi jest metodą alternatywną do tzw. strippingu, czyli chirurgicznego usuwania żyły, a porównywalna z zabigiem śródżylnej ablacji laserowej. Zabieg wykonywany jest w zniczuleniu tumescencyjnym. Pod kontrolą USG do żyły w drodze przezskórnego nakłucia igłą wprowadza się specjalny cewnik. Doprowadza on fale elektromagnetyczne częstotliwości radiowej, których działanie polega na podgrzaniu tkanki do temperatury 0-80 stopni Celsjusza, wystarczająco do zniszczenia struktury włókien kolagenu chorej żyły. Prowadzi to do jej obkurczenia się i zamknięcia. Cewnik jest usuwany z naczynia a na kończynę zakłada się pończochę uciskową.

Podczas zabiegu a także po nim, pacjent nie odczuwa dolegliwości bólowych. Metoda ta jest bardzo bezpieczna, ponieważ. generator w sposób ciągły mierzy impedancję tkanki pomiędzy jednym i drugim biegunem elektrody. Przy osiągnięciu maksymalnej wartości impedancji (koagulacji ścianek), dopływ energii jest automatycznie odcięty, chroniąc w ten sposób otaczające żyłę tkanki przed uszkodzeniem. Czas trwania: 35-45min.

Po zabiegu wymagane jest noszenie wyrobów uciskowych. Ośrodek Flebologii Małoinwazyjnej NZOZ AVIMED stosuje generator CelonLab Precision i jednorazowego użytku włókna niemieckiej firmy OLYMPUS.site by AVIMED