Grupa Avimed

strona główna
« wstecz

Śródżylna obliteracja laserowa (EVLVeS -Endo Laser Vein System, EVLT EndoVenous Laser Treatment) śródżylna obliteracja laserowa

Laserowe wewnatrzżylne operacje żylaków zastępują klasyczny zabieg chirurgiczny (stripping). Leczeniu może poddać się każdy pacjent, u którego występuje stwierdzona niewydolność żyły odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej, a warunki anatomiczne pozwalają na jego  wykonanie.

Zabieg polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły włókna światłowodowego pod kontrolą USG. Wycofując włókno zamykamy żyłę energią świetlną od środka. Po zabiegu zostaje tylko mała blizna w miejscu nakłucia, żyła ulega zwłóknieniu w okresie od 3 do 6 miesięcy.

Sam zabieg trwa około 30- 60  minut i jest prawie  bezbolesny (nieco bolesne mogą być nakłucia podczas znieczulenia).

Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego lub przewodowego. Stosujemy znieczulenie tumescencyjne – jest to rodzaj znieczulenia miejscowego. Polega on na podaniu bardzo rozcieńczonego środka znieczulającego przy pomocy specjalnej pompy pod kontrolą USG w bezpośrednią okolicę operowanej żyły. Pacjent opuszcza Ośrodek w dniu zabiegu i powraca do normalnej aktywności następnego dnia. W porównaniu do metody tradycyjnej zabieg ten obarczony jest mniejszym ryzykiem powikłań, dolegliwości bólowe po zabiegu są niewielkie i nie zakłócają normalnego trybu życia.

W porównaniu do starszych metod leczenia wewnątrzżylnego (lasery o długości fali 810nm) ta metoda jest praktycznie bezbolesna, brak jest takich działań niepożądanych, jak krwiaki czy przebarwienia skóry. Po zabiegu należy nosić pończochy uciskowe.

Ośrodek Flebologii Małoinwazyjnej NZOZ AVIMED stosuje system laserowy ELVeS® PAINLESS o długości fali 1470nm i jednorazowego użytku włókna radialne ELVeS® RADIAL, BI-RADIAL, SLIM niemieckiej firmy BIOLITEC.

 


site by AVIMED